هاست وردپرس با طعم تند و تیز

Cache

تجربه نهایت سرعت هاست

Cache

Cache به کاربران این امکان را می دهد سایت هایی که بازدید شده است زمانی که کاربر دیگر درخواست این سایت را می کنند با سرعت بیشتر و صرفه جویی در میزان پردازش اطلاعات را از Cache دریافت کند. Cache باعث افزایش راندمان شبکه و همچنین  باعث صرفه جویی در پهنای باند نیز خواهد شد.

کاربرد Cache بدین منظور است مثلا در یک سایت کاربران برای جستجو صفحه به سایت گوگل مراجعه می کنند اگر اولین نفری باشند که این درخواست را کرده باشد اطلاعات و محتوای این درخواست را انجام می دهد و سپس نتایج را در محلی ذخیره می کند وقتی کاربران دیگر نیز مجددا بخواهند به سایت گوگل مراجعه کنند به جای اینکه اطلاعات را مجدد بررسی و درخواست را اجرا کند اطلاعات ذخیره شده در Cache رابه عنوان نتیجه برمی گرداند.

نمودار عملکرد سیستم کش

File cached

File cached نوع دیگری از Cache که فایل هایی که بسیار استفاده می شوند برای دسترسی سریع تر به این فایل ها از file cached استفاده می کنند. با وجود هارد های SSD سرعت دسترسی به این فایل ها بسیار بیشتر شده است

Memcached

Memcached در این نوع Cache اطلاعاتی که کاربران در خواست می کند معمولا جستجوهایی بر روی بانک اطلاعاتی انجام می دهد و نتایجی را بر می گرداند این نتایج در مکانی ثبت می گردد تا برای اجرا مجدد این دستورات نتایج این جستجو ها به جای اینکه مجدد از بانک اطلاعاتی بازخوانی شود از memcached برای دریافت سریع این اطلاعات استفاده کند.

درواقع Cache یک سیستم ذخیره اطلاعاتی موقت است که اسنادی که محیط اینترنت از جمله صفحات وب و عکس ها وب مبادله می شوند، را ذخیره می کند. سیستم Cache یک کپی از اسناد را که برای کاربر ارسال میشود را ذخیره خواهد کرد. این کار باعث خواهد شد پهنای باند شبکه همچنین بار گذاری اطلاعات از سرور ها و تاخیر درخواست ها کاهش پیدا کند.

varnish

Varnish یک شتاب دهنده پروتکل HTTP است که برای صفحات وب سایت سنگین طراحی شده است و نسبت به دیگر Cache بسیار کاربردی می باشد. Varnish تمام تمرکز خود را بر روی HTTP قرار داده است و روی پروکسی سرورها و  FTP و SMTPکار نمی کند.

Varnish برای وب سایت هایی خبری پر ترافیک که کاربران زیادی دارند مانند نیویورک تایمز و گاردین و … و شبکه های اجتماعی و سایت های محتوایی مانند ویکی پدیا، فیس بوک، تویتر و … استفاده شده است. بیشتر ۱۰۰۰۰ سایت از Varnish  استفاده می کنند.