هاست وردپرس با طعم تند و تیز

HHVM

تجربه نهایت سرعت هاست

HHVM

HipHop Virtual machine یک ماشین مجازی متن باز و است که بر پایه ماشین مجازی درجا JIT می باشد. که برنامه های نوشته شده به زبان Hack و PHP را می تواند اجرا کند.

hhvm

HHVM توسط شرکت فیس بوک طراحی و ساخته شد و تحت لایسنس PHP و Zend می باشد. و هدف آن افزایش سرعت و کارایی و همچنین اجرا دستورات C  و Java و PHP توسط یک کامپایلر قدرتمند است.

به کمک مفهوم کامپایل درجا دستورات PHP یا Hack در ابتدا به HipHop bytecode (HHBC)  تبدیل می شوند که به صورت پویا به کد ماشین معماری۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی تبدیل می شوند و سپس بهینه سازی می شوند که این روش بر خلاف اجرای تفسیری است که در آن ZendEngine  کدهای مبدا PHP را به OpCode به عنوان قالبی از کد میانی تبدیل می کند و OpCode ها به صورت مستقیم در پردازشگر ماشین مجازی ZendEngine اجرا می شوند.

کامپایلر HHVM بسیار سازگار با دیگر کامپایلر زبان PHP است و به دلیل استفاده از ماشین مجازی بسیار سریع تر است از کامپایلر های دیگر PHP می باشد شما به راحتی می توانید برنامه هایی که با دیگر مفسر های PHP نوشته اید را بر ر وی HHVM اجرا کنید

نسخه جدید PHP امکان اجرا کارها به صورت غیر همزمان می دهد این قابلیت به شما این امکان را می دهد که به صورت  غیر همزمان دستورات وعملیات بانک اطلاعاتی و شبکه و … عملیات را اجرا کند این امکان قبلا در HHVM وجود داشته است و طراحان هسته PHP این گزینه را در PHP 7 به وجود آورده اند.

hhvm-php7

اجرا چندین کار به صورت همزمان از مزایای دیگر خوب HHVM است که با عث افزایش سرعت بیشتر اجرا دستورات شده است.

سرعت اجرا دستورات درانواع مترجم های PHP

PHP 5.4
php 5.6
php 7.1
HHVM

HHVM یک کامپایلر است که برای اجرد دستورهای PHP طراحی شده است. HHVM از تکنیک هایی برای سرعت، کارایی، در حالی که برای برنامه نویسان یک کامپایلرPHP  بسیار انعطاف پذیر و سریع را ارائه می دهد.

HHVM نسخه PHP5  را به خوبی پشتیبانی می کند و کمترین نا سازگاری را دارد و بسیار گسترده تر از نسخه ۷ PHP می باشد. HHVM به دلیل رایگان و متن باز بودن افزونه های بسیاری را پشتیبانی می کند.

با وجود اینکه نسخه جدید PHP بسیار سریع تر از نسخه های قبلی آن است اما به مراتب HHVM به دلیل استفاده از کامپایلر جاوا سرعت پاسگویی بسیار بالاتری نسبت به نسخه جدید PHP دارد.

برای طراحان افزایش سرعت برنامه بسیار مهم است در این زمینه نسخه جدید PHP ویژگی های خوبی را بهبود داده است و حافظه کمتری مصرف می کند ولی باز هم نسبت به سرعت HHVM کمتر است.