هاست وردپرس با طعم تند و تیز

FPM

تجربه نهایت سرعت هاست
FPM

(FastCGI Process Manager)  یک ابزار مفید برای زبان PHP است که که به صورت یک ماژول نصب می شود این ویژگی مناسب برای سایت های بسیار پر بازدید و شلوغ است.

زمانی که درخواست های بسیار زیادی به سمت وب سرور ارائه می شود، وب سرور برای اجرا  درخواست ها را به مفسر PHP تحویل می دهد وقتی تعداد این درخواست ها بسیار زیاد باشد باعث کندی عملکرد خواهد شد CGI در ابتدا برای کنترل اجرا این درخواست ها ارائه شد که توسط یک نوبت بندی تعداد مشخصی از دستورات را برای اجرا به مفسر تحویل می داد و با این کار به مدیریت پردازش دستورات کمک کند FastCGI نسخه بهبود یافته CGI برای مدیریت بهتر اجرا دستورات به صورت همزمان روی سرور است.

FastCGI یک رابط بسیار گسترده، قوی و با سرعت بالا که برای ارتباط بین وب سرور و زبان ها بر نامه نویسی مانند PHP استفاده می شود محبوب ترین وب سرورهای از جمله Apache و  Nginxو … از FastCGI پشتیبانی می کنند FastCGI نیز از زبان های اسکریپتی زیادی از جمله PHP را پشتیبانی می کند.

FastCGI برای بهبود CGI طراحی شد. مهم ترین عیب CGI کارایی بسیار پایین آن بخاطر اینکه هر بار نیاز به راه اندازی مجدد وب سرور و همچنین CGI از لحاظ امنیتی بسیار ضعیف بود که امروزه به بدرت استفاده می شود

مدیریت پردازش

FastCGI درخواست هایی که به وب سرور برای اجرا دستورات داده می شود می توانند به یک یا چندین اسکریپت دیگر تقسیم کند و شروع به اجرا هر دستور کند زمانی که وب سرور یک درخواست صفحه اسکریپتی مانند PHP را دریافت می کند تحویل FastCGI می دهد و FastCGI بعد از اجرا دستورات را به مرورگر بر می گرداند.

هدف اجرای صفحات وب استاتیک توسط وب سرور برای افزایش کارایی و سرعت اجرا و پاسخ گویی می باشد. و کنترل پردازش برای دستوراتی است که با ید توسط مفسر PHP اجرا شود.

قدرت و کارایی و سرعت  بیشتر FastCGI در اجرا دستورات به مراتب بیشتر از CGI است و همین دلیل است که امروزه CGI دیگر بسیار کم استفاده می شود.

میزان پردازش دستورات در CGI و FastCGI

  • CGI
  • FastCGI